Polisa ubezpieczeniowa to dobre rozwiązanie, kiedy pragniemy chronić zdrowie, życie lub mienie. Wśród chętnie nabywanych polis często wymienia się ubezpieczenie szkolne. Tego rodzaju ubezpieczenie nierzadko oferowane jest w szkołach, wraz z nadejściem rozpoczęcia roku szkolnego. Czy opiekunowie i rodzice są zobligowani do kupna takiej polisy w szkole?

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe. Rodzice mogą jednak wykupić je z myślą o swoich dzieciach, chcąc zapewnić im ochronę na wypadek nieszczęśliwych wypadków. Decydując się na kupno polisy tego typu, nierzadko nie czytamy warunków umowy oraz zakresu ubezpieczenia – to błąd. Warunki i kwoty mogą różnić się w zależności od ubezpieczyciela i stanowić kluczową kwestię w razie wypadku. Kupując ubezpieczenie szkolne, warto wiedzieć, że jest to polisa roczna. Istotne jest także to, że ubezpieczenie chroni zarówno w szkole, jak i poza nią. Oznacza to, że w razie wypadku podczas wakacji czy zabawy na podwórku blisko domu, można liczyć na pomoc. Ubezpieczenie szkolne decydowane jest dla dzieci i młodzieży do 26 roku życia. Pozwala ono na ubezpieczenie dziecka tuż po jego narodzinach!

Podstawowy czy rozszerzony zakres ochrony?

Ubezpieczenie szkolne, jak wiele innych polis, daje możliwość rozszerzenia o konkretne klauzule i warianty. Klasyczne ubezpieczenie chroni na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu, jak również na wypadek śmierci. W przypadku rozszerzonej opcji ubezpieczenia można liczyć na zwrot kosztów rehabilitacji czy leczenia szpitalnego, zasiłek dzienny z tytułu czasowej niezdolności do nauki, która była wynikiem nieszczęśliwego wypadku. O zakresie działania polisy warto porozmawiać z agentem ubezpieczeniowym.

Author

Comments are closed.

Pin It