Stolarka okienna jest w stanie zaoferować nam naprawdę dużo. Okna wykonywane są z różnych materiałów. Nie ma się więc czemu dziwić, że są osoby, które mają problem z odpowiedzią na pytanie, które produkty są lepsze – okna aluminiowe czy PCV?

Idealna stolarka okienna do domu

Czy można powiedzieć, że istnieje idealne rozwiązanie dla domu? Oczywiście, że nie. Każde z rozwiązań ma swoje wady, jak również ma wiele zalet. Trzeba je przeanalizować, dzięki czemu uda się odpowiedzieć, czy okna aluminiowe czy PCV będą lepszym rozwiązaniem. Aluminium jest o tyle dobre, że pozwala na stworzenie dużych przeszkleń. Nie tylko, jeśli chodzi o powierzchnie komercyjne, ale także domy prywatne. Coraz częściej można spotkać się z takimi sytuacjami, że część okien to PCV, a w przypadku wyjścia na taras, ma się do czynienia ze stolarką aluminiową. Aluminium jest o tyle polecanym materiałem, że jest sztywny i bardzo odporny na rdzę.

Okna aluminiowe czy PCV – różne zastosowania dobrych produktów

Można chyba powiedzieć, że obydwa rodzaje produktów nadają się do różnych zastosowań. Aluminium jest surowym materiałem, który nadaje się na ogół do nowoczesnych, wyrazistych projektów budowlanych. PCV to dobre tworzywo, które generalnie pasuje do wszystkich budynków – niezależnie od charakterystyki całego domu. Zarówno, jeżeli ma się do czynienia z domami w stylu tradycyjnym, jak również nowoczesnym. Plastik posiada dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne, dlatego często wybierane jest do wielu domów. 

Author

Comments are closed.

Pin It