Modna i wygodna kuchnia to miejsce, w  którym przebywa się z przyjemnością. Kuchnia powinna być miejscem, gdzie gotowanie przychodzi z łatwością. Jak zaaranżować takie pomieszczenie? Co warto wiedzieć o materiałach, z których tworzone są meble kuchenne i blaty?

Pierwszy krok: projekt!

Pierwszym krokiem w stworzeniu nowej kuchni powinien być odpowiedni projekt. Stworzy go dla nas doświadczony architekt. Możemy go wykreować również samodzielnie, przy pomocy bezpłatnych programów dostępnych online. Aranżując kuchnię, zwracajmy uwagę na jej problematyczne elementy: skosy, wnęki. Warto również dobrać kolory w sposób przemyślany – w mniejszych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się jasne kolory i błyszczące fronty.

Jakie meble kuchenne wybrać?

Meble kuchenne to podstawa w aranżacji kuchni. Powinny być one zarówno eleganckie, jak i trwałe i zaprojektowane zgodnie z oczekiwaniami klientów. Nowoczesne meble kuchenne tworzone są z płyt meblowych o konkretnej grubości. Płyty zabezpieczone są przed wnikaniem kurzu, wilgocią, odkształcaniem. ich wierzch okrywają laminaty, lakiery oraz dekory. Takie wykończenie nadaje elegancji deskom, ale też pozwala na ochronę wnętrza struktury deski. Laminaty dostępne są w nieograniczonej ilości kolorów, co pozwala na dowolną aranżację.

Jaki blat kuchenny wybrać?

Elementem niezbędnym w kuchni jest blat kuchenny. Blat powinien być trwały, dopasowany do wnętrza, ale też o takiej długości, by spełniać oczekiwania użytkowników. Współcześnie blaty tworzy się przede wszystkim z płyt wiórowych, ale też z naturalnego kamienia czy z litego drewna. Wybierając konkretny blat miejmy na uwadze nie tylko estetykę, ale też trwałość wybranego tworzywa. W przypadku blatów z litego drewna konieczne będzie ich konserwowanie i dbanie o odpowiednie środki czyszczące. Dużym zainteresowaniem cieszą się blaty z konglomeratu.

 

Author

Comments are closed.

Pin It