Świnoujście jest miastem, w którym nie sposób się nudzić. Jest miejscem, które jest atrakcyjne turystycznie dla każdego. Położone jest na wyspach, których jest aż 44, z czego zamieszkanych jest tylko trzy. Są to Karsibór, Wolin i Uznam. Liczne zabytki i atrakcje przyciągają co roku ludzi z całego świata.

Co warto zobaczyć w Świnoujściu?

Każdy turysta powinien przejść się długą, bo aż na 12 km, Promenadą. Spacer rozpoczyna się w Parku Zdrojowym, znanym już od XIX wieku, a kończy się przy granicy z Niemcami. Po drodze można zjeść obiad w jednej z licznych restauracji, napić się kawy w kawiarni, czy posłuchać koncertu w muszli koncertowej. Na każdego, komu upał daje się we znaki, czeka miejsce przy fontannie. Oprócz Promenady na turystów czeka Oceanarium, Wiatrak Stawa, Liczne Muzea oraz inne atrakcje, których jest tak wiele, że nie sposób wymienić wszystkie. Plaża z bardzo czystą i najcieplejszą wodą Morza Bałtyckiego, jest również idealnym miejscem na wypoczynek. Ma bardzo dobre warunki i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla rodzin z dziećmi.

Gdzie się zatrzymać w Świnoujściu?

Liczne hotele, pensjonaty, motele i pokoje gościnne zapraszają turystów, kusząc ich promocjami i korzystnymi ofertami. Jednak Świnoujście apartamenty poleca jako idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, czy dla każdego, kto ceni spokój i prywatność. Apartamenty położone są w spokojnych, zielonych dzielnicach, gdzie nie brak miejsc parkingowych, placów zabaw dla dzieci, miejsc na ognisko czy grilla.Świnoujście apartamenty ma wyposażone we wszystko co jest potrzebne, żeby przygotować śniadanie lub obiad. Jest to przeważnie sypialnia z aneksem kuchennym, wyposażonym w sprzęt AGD i łazienką.

W Świnoujściu apartamentów nie trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Transport wodny w Świnoujściu

Bardzo popularnym środkiem transportu w Świnoujściu są promy i wodoloty. Promem można popłynąć aż do Szwecji czy innych krajów skandynawskich. W porcie stoją zacumowane statki i jachty, a także skutery wodne. Można udać się w rejs jednym z nich, sprawdzić katamaran w drodze na niemiecką wyspę Rugię, czy też można się dostać do niemieckich uzdrowisk. Połączenia są częste i regularne.

Co zjeść w Świnoujściu?

Tradycyjne potrawy regionalne Świnoujścia to zlepek kuchni z całej Polski, a także wpływ bliskiego sąsiedztwa Niemiec. do tradycyjnych potraw zalicza się tu szynkę świdnicką, pasztet z gęsi, paszteciki gwdowskie, grzyby marynowane z szyszką, a także pyszna sielawa wędzona czy miedwieńska. Są też różne miody pitne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://apartamenty-bryza.pl/apartamenty/jedno-pokojowee.

Author

Comments are closed.

Pin It