Należy mieć świadomość, że obecnie wybór czujnika przemysłowego nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Na rynku działa bowiem bardzo duża liczba renomowanych przedsiębiorstw, które mają w swoich ofertach asortymentowych produkty najwyższej możliwej jakości. Jakie aspekty powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Czujniki położenia

Czujniki położenia w najprostszym możliwym ujęciu zostały wyposażone przez producenta w wyjścia analogowe, z których sygnał będzie informował o położeniu określonego elementu wykonawczego na bazie położenia magnesu na tym elemencie. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych zalet czujników omawianego rodzaju trzeba zaliczyć ogromną elastyczność z punktu widzenia sterowania. Oznacza to, że inżynier automatyk nie powinien mieć większego problemu z określeniem zakresu nastaw w celu odpowiedniego dostosowania się do różnych typów komponentów. Przedsiębiorstwom, które są zainteresowane zaopatrzeniem się w wysokiej jakości czujniki położenia zalecane jest odwiedzenie strony sensor24h.pl. Można na niej kupić produkty firmy Eickmann Elektronik.

Czujniki indukcyjne

Z kolei czujniki położenia będą wykorzystywały prawo indukcji Faradaya do tego, by sygnalizować obecność obiektu czy położenie wyjścia analogowego. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najważniejszą kwestią przy doborze tego rodzaju czujnika będzie określenie typu metalu, który ma zostać wykryty. Godny uwagi jest fakt, że metale nieferromagnetyczne mogą przyczynić się do zmniejszenia zakresu wykrywania nawet o 50% w porównaniu z ferromagnetycznymi. Należy również zaznaczyć, że dane techniczne, które są podawane przez producentów czujników powinny dostarczyć osobom zainteresowanym wystarczających informacji do tego, by wybrać właściwą próbkę.

Czujniki ciśnienia i podciśnienia

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności bardzo dokładnie upewnienie się, że zakres roboczy czujnika ciśnienia czy podciśnienia będzie obejmował zakres ciśnień, których pomiar jest wymagany. Trzeba także określić wymiary czujnika, które możliwie najbardziej będą odpowiadały przydzielonej przestrzeni. Nie można również zapomnieć zdecydować czy czujniki monitorowane na maszynie będą wyposażone przez producenta we wskaźniki świetlne, czy wyświetlacz jako pomoc dla operatorów. Świetnym rozwiązaniem dla wszystkim przedsiębiorstw planujących kupić omawiany rodzaj czujników będzie dokładne zapoznanie się z ofertą znajdującą się na stronie: sensor24h.pl. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się produkty firmy Eickmann Elektronik.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Eickmann Elektronik.

Author

Comments are closed.

Pin It