Modelowanie sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej polecane jest osobom, które mimo odchudzania i aktywnego trybu życia mają problem z pozbyciem się miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej i cellulitu. Przedstawiamy 5 skutecznych zabiegów wyszczuplających, polecanych przez specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki.

Zabieg Onda – modelowanie sylwetki mikrofalami

Zabieg Onda to jeden ze sztandarowych zabiegów modelowania sylwetki dostępnych w Klinice Miracki w Warszawie. Zastosowano w nim unikalną technologię mikrofal Coolwaves™, które wykazują wysokie powinowactwo do komórek tłuszczowych – zarówno tych odpowiedzialnych za tworzenie się cellulitu, jak i umiejscowionych głębiej, powodujących tzw. miejscową otyłość. Wysoka skuteczność zabiegu to zasługa dwóch wyspecjalizowanych głowic. System chłodzenia do minimum zmniejsza odczucia bólowe. Aż 80% emitowanych fal Coolwaves™ trafia prosto w komórki tłuszczu, co oznacza, że naskórek zostaje praktycznie pominięty. Zabieg Onda to jedna z najmniej inwazyjnych metod modelowania sylwetki i redukcji cellulitu. 

Endermologia – masaż, który wyszczupla i redukuje cellulit

Endermologia LPG to bezpieczny sposób modelowania sylwetki, z którego skorzystasz w najlepszych gabinetach kosmetologicznych i klinikach medycyny estetycznej. Zabieg opiera się na intensywnym masażu próżniowym, który wykonywany jest na wybranych partiach ciała – najczęściej na: brzuch, uda i pośladki. Endermologia polega na zassaniu fałdu skórnego przy pomocy specjalnej głowicy, a następnie dokładne rolowanie we wszystkich kierunkach, dzięki czemu tkanki zostają intensywnie pobudzone. Podczas zabiegu inicjowane są procesy regeneracyjne w skórze i tkance podskórnej. Efektem jest wyszczuplenie danego obszaru i redukcja cellulitu. Dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów konieczne jest wykonanie kilku-kilkunastu zabiegów w krótkich odstępach czasu.

Lipoliza iniekcyjna, czyli modelowanie przez nakłuwanie

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który polega na wstrzyknięciu wprost do tkanki tłuszczowej preparatu na bazie fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu. Substancje te „rozpuszczają” tkankę tłuszczową, czyli uszkadzają komórki tłuszczowe, a ich zawartość zostaje usunięta za pośrednictwem procesów metabolicznych zachodzących w organizmie. Modelowanie sylwetki opiera się na zainicjowaniu procesu lipolizy, który trwa przez kilka tygodni. W celu uzyskania optymalnych rezultatów leczenia wskazane jest wykonanie serii 2-3 zabiegów w odstępie kilkutygodniowym. Efekty lipolizy są trwałe.

SculpSure – laser, który rzeźbi sylwetkę

Laser SculpSure to innowacyjne urządzenie, charakteryzujące się wysokim powinowactwem do tkanki tłuszczowej. Zabieg trwa zaledwie 25 minut, nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji. Urządzenie rozgrzewa skórę do temperatury od 42 do 47°C na głębokości aż 3 cm. Dzięki tak silnemu rozgrzaniu uszkodzone zostają komórki tłuszczowe, które następnie w naturalny sposób usuwane są z organizmu. Podczas jednego zabiegu możliwa jest redukcja nawet 25% tkanki tłuszczowej z danego miejsca. Pierwsze efekty usuwania tłuszczu laserem są widoczne po około 1,5 miesiąca od zabiegu.

Kriolipoliza – zamrażanie tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza to sposób modelowania sylwetki, polegający na zastosowaniu bardzo niskiej temperatury w celu zniszczenia nadmiaru komórek tłuszczowych. Zabieg ten polega na zastosowaniu głowicy, która zasysa fałd skóry i przez około 70 minut wymraża tkankę tłuszczową w temperaturze -8°C. Chłodzenie jest odpowiednio kontrolowane i bezpieczne, a jego efektem jest trwałe uszkodzenie komórek tłuszczowych, które następnie usuwane są samodzielnie przez organizm. Liczba powtórzeń uzależniona jest od ilości tkanki tłuszczowej oraz oczekiwanych efektów. Zazwyczaj potrzebne są 1-3 sesje w odstępach 6-8 tygodni. Kolejne zabiegi kriolipolizy można wykonać po upływie pół roku.

Dowiedz się więcej o profesjonalnym modelowaniu sylwetki – skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Author

Comments are closed.

Pin It