Chcąc zagwarantować sobie wysoki komfort życia w naszych mieszkaniach czy w domach warto zastanowić się nad wymianą stolarki okiennej na nowszą i bardziej zaawansowaną technologicznie. Jednym z ciekawszych rozwiązań, oferowanych dzisiaj przez topowych producentów, są okna 4-szybowe. Czym różnią się one od klasycznych okien dostępnych powszechnie na rynku? Czy zagwarantują nam one lepsze parametry techniczne?

Czym odznaczają się okna 4-szybowe?

Jak sama nazwa wskazuje, okna 4-szybowe posiadają 4 szyby zamiast klasycznie trzech. To rozwiązanie pozwala nie tylko na uzyskanie znacznie lepszych parametrów izolacji termicznej, ale również na lepsze izolowanie dźwięku. Dość powiedzieć, że okna 4-szybowe posiadają współczynnik przenikalności cieplnej nie wyższy niż 0,8 W/m²K, kiedy klasyczne okna z trzema szybami osiągają wynik zaledwie 1,4–2,6 W/m²K. W przypadku okien 4-szybowych warto wspomnieć o tym, że to nie tylko zwiększona ilość szyb wpływa na lepsze parametry techniczne – producenci zastosowali tu również specjalistyczne metody klejenia szyb do ramy, jak również technologie ocieplania ramy. Okna 4-szybowe znacznie lepiej izolują również hałas – w przypadku klasycznych okien jest to tylko 35-50dB, okna 4-szybowe zapewnią nam izolację akustyczną rzędu 47dB. Okna o tak dobrych parametrach izolacji akustycznej sprawdzą się świetnie w centrach dużych miast. 

Okna 4-szybowe z żaluzjami

Ciekawym pomysłem w przypadku okien 4-szybowych jest zastosowanie wewnętrznych żaluzji – wewnętrzne przesłony nie kurzą się, nie są narażone na osiadanie brudu, nie odkształcają się, zmniejszone jest również ryzyko ich uszkodzenia poprzez nieumiejętne użytkowanie. Żaluzje ochronią nas przed promieniowaniem słonecznym, jak również przed nagrzewaniem wnętrza w trakcie upalnego lata. 

Author

Comments are closed.

Pin It