Biżuteria zaręczynowa i ślubna to jeden z najważniejszych segmentów sklepów jubilerskich. Obecnie projektanci prześcigają się w pomysłach na nietuzinkowe obrączki czy pierścionki zaręczynowe, chcąc zaoferować klientom wyjątkowy design i doskonałą trwałość.

Powiedz „tak”!

Pierścionek zaręczynowy powinien być biżuterią spełniającą kilka wymogów. Przede wszystkim ma być on dopasowany do oczekiwań przyszłej właścicielki, ale tez odznaczać się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia czy ścieranie – mówią specjaliści ze sklepu savicki.pl. Nowoczesne pierścionki zaręczynowe zachwycą nie tylko doborem materiałów, ale i ciekawymi projektami, które pozwolą na wyróżnienie właścicielki w tłumie. Pierścionki wysokiej klasy tworzone są ze złota, a wykorzystanie kamienie to zarówno diamenty, jak i szafiry, rubiny czy szmaragdy. Kamienie osadzane są najczęściej w wysokiej oprawie, aby były dobrze widoczne. Nierzadko taka konstrukcja zdobiona jest też dodatkowymi kamieniami po bokach lub w strukturze korony. Warto mieć na uwadze, by pierścionek pasował do obrączek!

Obrączki nie tylko ze złota!

Obrączki to bez wątpienia najbardziej klasyczny rodzaj biżuterii, myli się jednak ten kto mówi, że wszystkie obrączki są takie same. Obecnie obrączki tworzone są z różnorodnych materiałów: złota, tytanu, platyny – kruszce te różnią się ceną. Dodatkowo warto pamiętać, że złoto dostępne jest w kilku kolorach, m.in. żółtym, czarnym czy białym! Kupując obrączki, warto również zwrócić uwagę na próby złota – próba to sposób wyrażenia procentowej zawartości czystego złota w stopie. Im wyższy stop, tym bardziej wartościowa biżuteria. Pamiętać jednak należy, że złoto jest materiałem plastycznym, przez co konieczne jest wybranie stopu, który zapewni wysoką jakość biżuterii, jak i jej trwałość. Rekomendowany stop to 585.

 

Author

Comments are closed.

Pin It zobacz wiecje https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ orognost.com