]Hamam to nazwa nieodłącznie kojarząca się z Turcją, jednakże, jak się okazuje, nie wszyscy do końca wiedzą co dokładnie oznacza. Aby móc dokładniej zrozumieć, czym jest i dlaczego jest taki istotny, należy przypomnieć, że Turcja jest krajem niemalże w całości muzułmańskim. To zaś oznacza, że panują w nim pewne zasady dotyczące nie tylko obyczajów religijnych, ale również tradycji życia codziennego. Wiele miejsc jest zarezerwowanych wyłącznie dla mężczyzn, a panie nie mają do takich miejsc wstępu. Nie oznacza to jednak, że kobiety są całkowicie pomijane, o czym świadczy właśnie hamam.

Czym jest hamam?

Hamam to najprościej mówiąc turecka łaźnia. Miejsce zapewnia odprężenie i relaks nie tylko dzięki możliwości korzystania z sauny, ale również wielu innych zabiegów, których celem jest odnowa biologiczna i relaks całego ciała. W dawnych czasach korzystanie z łaźni było niemalże obowiązkiem, co więcej, to właśnie w tych miejscach często prowadzono również biznesowe rozmowy. Z racji tego, że zasadą w łaźni jest przebywanie bez ubrania, powstały oddzielne miejsca dla mężczyzn i kobiet. Wraz z biegiem czasu sama zasada łaźni nie uległa zmianie, można jednak zauważyć, że nieco zmieniły się zabiegi, z jakich można tam skorzystać. Wprawdzie wciąż bazuje się na tych wykonywanych w tradycyjny sposób i na bazie tradycyjnych, znanych od lat kosmetyków, jednakże w miejscach tłumnie odwiedzanych przez turystów można zaobserwować wiele nowości w tym zakresie. Z jednej strony jest to lekki ukłon tradycyjnej Turcji w stronę zagranicznych turystów, z drugiej zaś wprowadzanie pewnych innowacyjnych rozwiązań pozwala ulepszyć i często również przyspieszyć obsługę klienta.

Hamam dla pań – zalety

Hamam turecki dla pań to miejsce, w którym mają one zadbać nie tylko o swoją urodę, ale również o dobre samopoczucie. Dlatego również wygląd miejsca jest bardzo istotny – bogato zdobione wnętrza, pozwalające jednak na wyciszenie i odprężenie to podstawa pielęgnacji w tym miejscu. Podczas pobytu w hamam kobiety poddają się zabiegom takim jak suana sucha i mokra, wizyta w grocie solnej, kąpiel w naturalnych mydłach i masaż przy pomocy odpowiednio dobranych, również naturalnych olejków. Ważne jest to, aby wszystkie zabiegi były wykonywane bez pośpiechu, nie ma limitu czasu zarówno na cały pobyt jak i na poszczególne zabiegi. To kobieta decyduje, w którym momencie czuje się odpowiednio dobrze. Ma to na celu nie tylko odnowić i odżywić ciało, ale również pozwolić zrelaksować się umysłowi i maksymalnie odprężyć.

Author

Comments are closed.

Pin It