Ciąża to szczególny czas, kiedy trzeba dbać o siebie jeszcze bardziej. Należy uważać na rzeczy, które nie są zalecane, a także zastosować pewne ograniczenia. Jednak czy hybryda stosowana na paznokcie jest zakazana. W tej kwestii zdania są podzielone, tak samo, jak i w wielu innych dotyczących okresu, kiedy kobieta spodziewa się dziecka.

Paznokcie hybrydowe w ciąży w pełni dozwolone

Wiele osób twierdzi, że działanie lampy podczas utwardzania lakieru hybrydowego może mieć szkodliwe działanie na ciąże. Jest to oczywiście nieprawdziwa informacja, która wprowadza w błąd niejedną kobietę.

Wiadomo, że istnieją przeciwskazania do tego typu zabiegów m.in. grzybica. Tutaj jednak metoda hybrydowa zdobienia paznokci jest w pełni bezpieczna zarówno dla kobiety, jak i nienarodzonego jeszcze dziecka. Można więc bez żadnych zastrzeżeń kontynuować wizyty u kosmetyczki również w tym czasie.

Jedyną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę to obecność pewnych substancji chemicznych tj. ftalan dibutylu, toluen itp. Są one dosyć szkodliwe, więc koniecznie trzeba na nie uważać. Najważniejszym elementem jest zdrowie mamy i dziecka. Dlatego, jeśli istnieją jakiekolwiek zastrzeżenia co do paznokci hybrydowych przyszła mama, powinny z nich zrezygnować na jakiś czas.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci, a poród

Moment przyjścia dziecka na świat to wyjątkowe chwile. Jednak, zanim ten czas nadejdzie, trzeba się odpowiednio do niego przygotować. Niestety pomalowane paznokcie w czasie porodu to nie najlepszy pomysł co wynika głównie z kwestii zdrowotnej.

Największym problemem paznokci hybrydowych jest nieprawidłowe działanie pulsometru. Urządzenie to nie zawsze jest potrzebne, ale nigdy nie, możemy przewidzieć, kiedy jego użycie okaże się niezbędne.

Lakier hybrydowy czy nawet zwykły uniemożliwia odczytanie prawidłowych danych z pulsometru. Zdarza się również, że nie jest w stanie zupełnie nic odczytać. Jedynym rozwiązaniem jest lakier przezroczysty, ale dla wielu kobiet jest on mało atrakcyjny, przez co całkowicie, rezygnują z wizyty w gabinecie kosmetycznym tuż przed przyjściem malucha na świat.

Poinformuj kosmetyczkę o ciąży

Podczas wizyty w salonie warto poinformować pracownicę o swoim stanie. Pozwoli to na dobranie odpowiednich produktów, które na pewno nie zaszkodzą.

Dodatkowo osoba wykonująca manicure zrezygnuje także z wycinania skórki, ponieważ może to doprowadzić do powstania zakażenia. Do takich sytuacji dochodzi rzadko, lecz pomimo tego nie, warto narażać się na niepotrzebne ryzyko.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-hybrydowa/.

Author

Comments are closed.

Pin It