Zastanawiasz się, czy można długotrwale odmłodzić skórę bez użycia inwazyjnych metod? Medycyna estetyczna ma na to radę – zabiegi z kategorii „lifting bez skalpela”. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwe jest pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych, które skutkują poprawą napięcia skóry i jej odmłodzeniem. Przedstawiamy sprawdzone zabiegi liftingujące.

Co to jest lifting bez skalpela?

Lifting bez skalpela to zabieg, którego celem jest widoczna poprawa napięcia skóry bez ingerencji chirurgicznej. W tym celu stosuje się nowoczesne technologie, takie jak laser czy ultradźwięki. Lifting bez skalpela ma za zadanie podnieść i naciągnąć skórę, redukując przy tym zmarszczki i poprawiając owal twarzy. Stosuje się go na skórę w umiarkowanym stadium starzenia. Jak zapewniają eksperci z Kliniki Ambroziak Dermatologia Estetyczna: Warszawa, na lifting bez skalpela można zdecydować się już po 30. roku życia. Nieinwazyjne zabiegi odmładzające pobudzają w skórze mechanizmy, które prowadzą do zwiększonej produkcji kolagenu, czego efektem jest stworzenie naturalnego „rusztowania”, podtrzymującego opadające tkanki przez wiele miesięcy. Lifting bez skalpela można regularnie powtarzać, aby przedłużyć rezultaty.

Jakie technologie sprawdzają się w odmładzaniu twarzy?

Lifting HIFU

Technologia HIFU to zogniskowane ultradźwięki, które oddziałują na wybrany obszar skóry, doprowadzając tym samym do jej niewielkich uszkodzeń. Efektem jest naturalne pobudzenie skóry do intensywnej regeneracji. Podczas zabiegu skóra rozgrzewana jest do wysokich temperatur, co prowadzi do kurczenia się włókien kolagenowych oraz tworzenia się nowego kolagenu. Lifting HIFU to skuteczna metoda redukcji zmarszczek, odmładzania skóry wokół ust i policzków, niwelowania podwójnego podbródka, a nawet unoszenia opadających powiek. Zabieg wykonuje się raz na kilka lub kilkanaście miesięcy.

Lifting laserowy

Inną metodą na pobudzenie przebudowy kolagenu w skórze, lifting bez skalpela i redukcję zmarszczek, jest laserowe odmładzanie twarzy, do którego wykorzystuje się m.in. technologię pikosekundową. Wiązka światła wprowadza mirkouszkodzenia w strukturze skóry, dzięki czemu pobudza neokolagenogenezę na danym obszarze. Aby widocznie poprawić napięcie i jędrność skóry, należy poddać się serii zabiegów laserowych. Specjaliści zalecają zazwyczaj 3–5 powtórzeń.

Nici liftingujące

Podczas tego zabiegu ingerencja w tkanki jest nieco większa niż w przypadku dwóch poprzednich zabiegów. Nadal jednak jest to procedura niechirurgiczna obarczona małym ryzykiem powikłań. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę cienkich, rozpuszczalnych nici, które utrzymują się w organizmie przez bardzo długi czas. Zabieg jest jednorazowy. Pozwala na korekcję zwiotczeń skóry i poprawienie owalu twarzy. W przypadku tego zabiegu efekt jest najbardziej zbliżony do liftingu chirurgicznego. Efekty utrzymują się przez dwa lata, po tym czasie można powtórzyć zabieg.

Lifting twarzy – gdzie najlepiej go wykonać?

Chociaż lifting twarzy bez skalpela to metoda mniej inwazyjna od zabiegu chirurgicznego, nie oznacza, że może posługiwać się nią każdy, kto posiada stosowne urządzenie. Procedura powinna zostać przeprowadzona przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej po wcześniejszej konsultacji z Pacjentem i wykluczeniu przeciwwskazań. Specjalista musi dopasować parametry urządzenia tak, aby zabieg przebiegał zarówno skutecznie, jak i bezpiecznie.

Jeśli szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej, w której wykonasz lifting bez skalpela, kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Author

Comments are closed.

Pin It