Szukasz stolika kawowego do swojego salonu i zastanawiasz się, jakie kwestie należy wziąć pod uwagę w trakcie podejmowania decyzji? Sprawdź, które czynniki mają największy wpływ na funkcjonalność i prezencję tak ważnego mebla i stwórz dzięki niemu wyjątkowe wnętrze.

Jak urządzić salon?

Salon to jedno z ważniejszych pomieszczeń w całym domu. Warto zapewnić w nim przede wszystkim wyjątkową funkcjonalność i wygodę. Bardzo często w tak centralnym wnętrzu przebywają wszyscy domownicy, dlatego należy zwrócić uwagę na to, by było ono użytkowe. 

 

Dobrze, jeśli w salonie znajdą się wygodne, ergonomiczne meble takie, jak sofa, fotel oraz dopasowany do nich stolik kawowy. Bardzo atrakcyjne wizualnie meble, umożliwiające odłożenie filiżanki herbaty lub kawy można znaleźć w sklepie internetowym Sinesti

Stolik kawowy w salonie – jaki powinien być? 

To, jaki stolik kawowy znajdzie się w salonie, ma ogromny wpływ na ogólną prezencję całego wnętrza. Design mebla należy dostosować do pozostałego wyposażenia oraz stylu, w jakim zaaranżowana jest cała przestrzeń. Poza wyglądem stolika kawowego warto również zwrócić uwagę na praktyczne aspekty mebla. Dobrze, jeśli wyposażenie tego rodzaju będzie umożliwiało wygodne użytkowanie. Ostateczną decyzję należy dostosować do własnych preferencji, dzięki czemu zyska się stolik dostosowany idealnie do danej przestrzeni. 

Kształt stolika

Na rynku meblarskim można znaleźć wiele propozycji stolików kawowych. Obecnie różnią się one nie tylko designem, ale również swoim kształtem. Modne stały się nieoczywiste figury geometryczne takie jak trójkąt czy owal. Ostateczny wygląd należy dostosować przede wszystkim do własnych preferencji wizualnych. Ważną kwestią jest dopasowanie mebla do sofy lub fotela, przy którym się znajdzie. Całość powinna pełnić spójną aranżację, a wnętrze powinno wydawać się jak najbardziej proporcjonalne. 

Wielkość stolika kawowego

Ogromne znaczenie w przypadku wyboru stolika kawowego ma jego wielkość. W małych przestrzeniach znacznie lepiej sprawdzają się klasyczne modele – w kwadratowym lub prostokątnym kształcie, o niewielkich rozmiarach. Należy jednak pamiętać, że zbyt mały mebel nie pomieści dużej liczby napojów czy jedzenia. Warto również wziąć pod uwagę fakt, by stolik kawowy nie przytłaczał całego wnętrza i nie wprowadzał do niego zbędnego chaosu. Wybierając wyposażenie tego rodzaju, należy pamiętać również o wysokości. Dobrze, jeśli jest ona dopasowana do sofy. Idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie poziomu blatu w mniej więcej podobnym położeniu, co siedzisko. Dzięki temu użytkowanie mebla jest wygodne.

Design

Aby w salonie panował piękny klimat, a aranżacja wnętrza była zachwycająca, należy zadbać o to, by każdy mebel był do siebie dopasowany pod względem wizualnym. Design stolika kawowego powinien być uwarunkowany tym, w jakim stylu urządzone jest pomieszczenie. We wnętrzu minimalistycznym sprawdzi się kwadratowy model, który nie posiada dodatkowych zdobień. Styl japandi idealnie podkreśli trójkątny stolik kwadratowy, wykonany z jasnego drewna. W salonie industrialnym najlepiej odnajdzie się mebel na metalowych stelażach.

Jakość

W trakcie podejmowania decyzji o tym, jaki stolik kawowy najlepiej będzie nadawał się do danego salonu, należy uwzględnić nie tylko kwestie wizualne takie jak design, wielkość, kształt czy kolor, ale również praktyczne. Wyposażenie, które jest tak użytkowe, powinno przede wszystkim cechować się wysoką jakością wykonania. Dzięki temu stolik kawowy będzie pełnił nie tylko funkcję ozdobną, ale i praktyczną we wnętrzu. Dodatkowo zapewni on estetyczną prezencję na długi okres czasu.

 

Author

Comments are closed.

Pin It