W jaki sposób chronić się przed silnym słońcem podczas wielogodzinnego wypoczynku w ogrodzie? Jeszcze do niedawna w polskich ogrodach i na tarasach królowały parasole ogrodowe. Dzisiaj są one wypierane przez pergole. Nowoczesna pergola metalowa to propozycja, która z pewnością odmieni naszą przydomową przestrzeń i nada jej charakteru. Co warto wiedzieć o pergolach?

Nowoczesna pergola metalowa w ogrodzie

Nowoczesna pergola metalowa to ciekawa konstrukcja, która nie tylko pozwoli nam skryć się przed słońcem, ale też która całkowicie zmieni odbiór ogrodu. Pergole wznoszone są z elementów modułowych aluminiowych – nie ma potrzeby kotwienia konstrukcji w ziemi, a samo wznoszenie nie sprawi nam żadnych problemów. Nowoczesna pergola metalowa posiada zintegrowaną rynnę dachową, która pozwoli na odprowadzanie wody deszczowej poza jej obręb. Uwagę przyciąga dach pergoli – jest on wykonany z aluminiowych lameli, które obracają się wokół własnej osi. To użytkownicy decydują o pozycji lameli oraz o tym, jak wiele światła słonecznego wpada pod pergolę. Możliwe jest całkowicie zamknięcie dachu, przez co staje się on odporny nie tylko na promienie słoneczne, ale i na deszcz. Nowoczesna pergola metalowa będzie doskonale wyznaczać przestrzeń wypoczynkową i znacząco podniesie nasz komfort w ogrodzie. 

Nowoczesna pergola metalowa i wymarzone meble

Pod pergolą ustawmy meble tarasowe – powinny być one wygodne, trwałe i dopasowane do naszych potrzeb. Jednymi z najchętniej kupowanych dzisiaj są komplety technorattanowe – w kolekcjach znajdziemy wiele elementów, w tym leżanki ogrodowe, fotele, sofy narożne. Pergolę możemy uzupełnić poprzez wykorzystanie rolet bocznych i zasłon frontowych, które nie tylko osłonią nas przed wiatrem, ale też spojrzeniami sąsiadów. 

Author

Comments are closed.

Pin It