Okna balkonowe można spotkać w każdym domu, nawet w mieszkaniach. Jaki model będzie najlepszy? Do wyboru mamy drzwi balkonowe przesuwne, a także drzwi balkonowe jednoskrzydłowe, z dwoma skrzydłami oraz kilka innych ciekawych modeli.

Rodzaje okien balkonowych

Drzwi balkonowe przesuwne cieszą się dużą popularnością, ale jest ich kilka rodzai na rynku. Do wyboru mamy drzwi balkonowe uchylno-przesuwne (PSK) i drzwi balkonowe unoszono-przesuwne (HST). PSK składają się z klasycznych kształtowników okiennych. Jeżeli chodzi o wygląd, to na pierwszy rzut oka mocno przypominają one tradycyjne modele okien balkonowych. Zaletą tego modelu okien jest ich oszczędność. Dzięki temu w pobliżu wejścia na balkon będzie można coś ustawić. HST pozwala na zmniejszenie barier architektonicznych, dzięki temu, że próg można w całości wpuścić w posadzkę. Nie są to tanie okna, ale cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony klientów.

Nie tylko drzwi balkonowe przesuwne

Drzwi balkonowe, które mają jedno skrzydło, stosowane były w blokach, budowanych wiele lat temu. Chociaż nie można powiedzieć, że teraz się z nich rezygnuje. Tak nie jest, aczkolwiek są one w użyciu zdecydowanie rzadziej. Ich zaletą jest to, że są szczelne oraz wodoszczelne. Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe można otrzymać ze słupkiem stałym lub ruchomym. Te pierwsze są najmniej praktykowane, ponieważ ograniczają możliwości przejścia. W przypadku dwóch skrzydeł słupek na stałe połączony jest z jednym ze skrzydeł. Otwiera się i zamyka wraz z nim. 

Author

Comments are closed.

Pin It narożnik technorattan záhradný slnečník slnecnik fotele technorattan ogrodowe