Kuchnia w kształcie litery G stanie się centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. Podczas urządzania tej kuchni nikt nie powinien zapomnieć o wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które dosłownie dostępne są dla wszystkich na wyciągnięcie ręki.

Narożniki w kuchni

Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to tak mocno istotne, ale jak najbardziej trzeba skupić się na narożnikach. Kuchnia w kształcie litery G sprawia, że mamy do wykorzystania min. dwa narożniki, gdzie również można coś umieścić. Może i wiele osób myśli, że jest to bardzo kłopotliwe miejsce, ale tak nie jest. Wystarczy tylko zastosować systemy typu obrotowe kosze, szuflady o specjalnie wyprofilowanym kształcie, czy też szafki typu cargo, aby znaleźć miejsce na “kilka” dodatkowych rzeczy. Dopiero po tym, jak człowiek się na to zdecyduje jest w stanie się przekonać, ile tak naprawdę miejsca dzięki temu udaje mu się pozyskać.

Dobrze zaplanowana kuchnia w kształcie litery G

Chciałoby się dużo, ale nigdy nie można przesadzać, a do tego zawsze trzeba pamiętać o odpowiednich zasadach urządzania kuchni. Chociażby nie wiadomo jaki układ kuchenny u nas obowiązywał, zaplanowanie po kolei stref roboczych jest poniekąd obowiązkiem. Tak, możemy meble i sprzęty, jak np. lodówka, ustawić jak nam się to żywnie podoba, ale już niedługo może się to na nas “odbić”, jeżeli chodzi o użytkowanie. Koniecznością jest więc zastosowanie złotej zasady trójkąta roboczego. Nawet w takim układzie mebli kuchennych można mówić o takim ergonomicznym wykorzystaniu wszystkiego. 

Author

Comments are closed.

Pin It