Jeździec ma różne zapotrzebowania. Podobnie jest z koniem. Zawsze należy pamiętać o tym, aby dobierać akcesoria zgodnie z tym, jaką dyscyplinę się trenuje. Czy będzie to jeździectwo zawodowe, czy też pod uwagę bierzemy rekreacyjne jeżdżenie z koniem po okolicznych terenach.

HKM czaprak i inne rzeczy

Wśród takich chyba absolutnych pewników należy wymienić HKM czaprak oraz siodło. Patrząc na współczesną ofertę w sklepach, można być zaskoczonym, ile czapraków mamy do wyboru. Podobnie jest z siodłami. Czaprak łezka, czy ujeżdżeniowy? A może ten, który będzie specjalnie dopasowany pod kształt siodła? Nie można zapomnieć o tym, że jeździec może być nawet “wybredny”, jeżeli chodzi o kolorystykę. Oferta pod tym względem jest bardzo mocno zróżnicowana. Rajdowe, ujeżdżeniowe, skokowe, czy też uniwersalne – podobnie jest z doborem siodła. Jak więc widać wybór takich produktów należy potraktować z odpowiednią starannością, aby móc wybrać coś, co będzie spełniać nasze wymagania.

Pozostałe akcesoria dla konia

Co też może być jeszcze potrzebne dla konia? Zgrzebło, miękka szczotka i kopystka – oto szczotki, które pomogą w odpowiedniej pielęgnacji konia. Są one niezależne od tego z jaką dyscypliną koń ma do czynienia. Odpowiednia pielęgnacja pozwala utrzymać konia w dobrym zdrowiu przez długi czas. Do jazdy konnej przydać się może również popręg, napierśnik, a także ochraniacze dla konia. Na liście zakupów powinno znaleźć się ogłowie dla konia, jak również solidnie wykonane wędzidło. 

Author

Comments are closed.

Pin It