Jeździec ma różne zapotrzebowania. Podobnie jest z koniem. Zawsze należy pamiętać o tym, aby dobierać akcesoria zgodnie z tym, jaką dyscyplinę się trenuje. Czy będzie to jeździectwo zawodowe, czy też pod uwagę bierzemy rekreacyjne jeżdżenie z koniem po okolicznych terenach.

HKM czaprak i inne rzeczy

Wśród takich chyba absolutnych pewników należy wymienić HKM czaprak oraz siodło. Patrząc na współczesną ofertę w sklepach, można być zaskoczonym, ile czapraków mamy do wyboru. Podobnie jest z siodłami. Czaprak łezka, czy ujeżdżeniowy? A może ten, który będzie specjalnie dopasowany pod kształt siodła? Nie można zapomnieć o tym, że jeździec może być nawet “wybredny”, jeżeli chodzi o kolorystykę. Oferta pod tym względem jest bardzo mocno zróżnicowana. Rajdowe, ujeżdżeniowe, skokowe, czy też uniwersalne – podobnie jest z doborem siodła. Jak więc widać wybór takich produktów należy potraktować z odpowiednią starannością, aby móc wybrać coś, co będzie spełniać nasze wymagania.

Pozostałe akcesoria dla konia

Co też może być jeszcze potrzebne dla konia? Zgrzebło, miękka szczotka i kopystka – oto szczotki, które pomogą w odpowiedniej pielęgnacji konia. Są one niezależne od tego z jaką dyscypliną koń ma do czynienia. Odpowiednia pielęgnacja pozwala utrzymać konia w dobrym zdrowiu przez długi czas. Do jazdy konnej przydać się może również popręg, napierśnik, a także ochraniacze dla konia. Na liście zakupów powinno znaleźć się ogłowie dla konia, jak również solidnie wykonane wędzidło. 

Author

Comments are closed.

Pin It ratanový záhradný nábytok obal na zahradny nabytok narożnik technorattan