Przyjście dziecka na świat wiąże się z drobiazgowymi przygotowaniami i ciągłym wyczekiwaniem maleńkiej istoty. Każdy rodzic chce dla swojego dziecka to, co najlepsze. Tak więc niejednokrotnie stoi przed trudnym wyborem, jakim jest zakup ubranek niemowlęcych. Często nie mając odpowiedniej wiedzy, młodzi rodzice dokonują nie najlepszych wyborów. Jak tego uniknąć?

Po pierwsze wygoda!

Wybierając rodzaj ubranka dla niemowląt, warto zwrócić uwagę, w jaki sposób będzie zakładane. W pierwszych miesiącach życia czynności pielęgnacyjne są dosyć częste, więc łatwy i szybki dostęp do ciała dziecka to podstawa bezstresowego wykonywania tych zabiegów. Tutaj należy zwrócić uwagę czy np. w śpioszkach znajdują się zapięcia w kroku, a body jest zapinane na boku albo przez środek. Oprócz wygody dla rodzica istotny jest też komfort maluszka. Zbędne sznureczki czy wypukłe szwy mogą przeszkadzać dziecku w odpoczynku. Wszelkie wystające elementy w newralgicznych miejscach, narażonych na nadmierne pocenie będą z pewnością podrażniać cienką skórę noworodka.

Czy ubranka dla niemowląt powinny być w dopasowanym rozmiarze?

Planując zakup ubrań przed narodzinami, warto zasugerować się wynikami USG, jednak nie dadzą nam one miarodajnych wyników. Lepiej będzie wyposażyć wyprawkę malucha w większe ubranka niemowlęce, które i tak po paru tygodniach będą pasowały jak ulał. Luźniejsze fasony nie będą krępowały ruchów dziecka, co za tym idzie, zapewnią większy spokój i komfort dzidziusia. Jeżeli jednak padnie decyzja na zakup najmniejszego rozmiaru, lepiej zaopatrzyć się w górę dwie sztuki. Na zakup większej ilości ubranek z jednego rodzaju jeszcze przyjdzie pora. Dziecko zauważalnie rośnie z tygodnia na tydzień, więc zakup rzeczy na zapas może być kompletnie nietrafionym pomysłem.

Jak obchodzić się z ubrankami niemowlęcymi?

Ponieważ każdy element garderoby maluszka powinno się wyprać w 60 st. C, najlepiej wybierać odzież z bawełny. Jest to lekki i miękki materiał zapewniający odpowiedni przewiew dla delikatnej skóry niemowlaka. Pranie należy także kilkakrotnie wypłukać w celu pozbycia się detergentów. Dodatkowo należy wszystkie rzeczy wyprasować, gdyż niedojrzały jeszcze układ odpornościowy nowo narodzonego dziecka mógłby sobie jeszcze nie poradzić ze szkodliwymi patogenami.Warto zapamiętać, że przy wyborze proszku do prania i płynu do płukania, należy trzymać się tej samej linii. Używając dwóch różnych komponentów, przy wystąpieniu alergii skórnej trudno będzie dojść, który detergent uczulił.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubranka dla dzieci.

Author

Comments are closed.

Pin It fect-meble.pl hplicity.com icflvacation.com