Czy w świecie opartym o technologię IT jest miejsce na tradycyjne metody reklamy? Oczywiście, przecież nie wszyscy potencjalni konsumenci komunikują się z otoczeniem za pośrednictwem Internetu. Aby skutecznie dotrzeć do takich nabywców firmy wykorzystują w kampaniach marketingowych stojaki reklamowe.

Do czego służy stojak reklamowy?

Stojaki to nośniki reklamy zewnętrznej lub wewnętrznej. Za ich pośrednictwem firma może reklamować swój sztandarowy produkt, informować o promocjach na towary lub usługi, przekazywać inne informacje o firmie.

Stojaki ekspozycyjne nie podlegają odgórnej standaryzacji. Mogą być dowolnych kształtów i rozmiarów. Dowolność panuje również w zakresie surowców, z jakich stojaki są produkowane.

Firmy poszukujące ekspozytorów najczęściej korzystają z gotowych propozycji oferowanych przez producentów stojaków, ale możliwe jest także wykonywanie stojaków na indywidualne zamówienia. Te ostatnie dotyczą szczególnie umieszczania na stojakach reklamowych kolorowych nadruków UV na tworzywach typu PVC czy HIPS. W ten sposób zaprojektowany stojak sam w sobie pełni funkcję reklamową, nawet wówczas, gdy z półeczek znikną ulotki i inne materiały promujące firmę.

Gdzie można wykorzystywać stojaki reklamowe?

Stojaki najczęściej można spotkać w siedzibie firmy. Może to być hol w biurowcu albo widoczne miejsce w sklepie. Stojaki wewnętrzne można ustawiać na podłogach, mocować do ścian, eksponować na ladach recepcyjnych lub sklepowych.

Przed wejściem do firm ustawia się stojaki zewnętrzne. Zazwyczaj są to metalowe, bardziej masywne, cięższe konstrukcje, które odporne są na działanie temperatur, promieni słonecznych, wilgoci oraz wiatru.

Poza funkcjami reklamowymi stojaki można wykorzystać także do przekazywania istotnych informacji edukacyjnych. Przykładem mogą być ekspozycje umieszczana na stojakach reklamowych w poczekalniach lekarskich, w aptekach, w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, na lotniskach, dworcach i w innych miejscach publicznych.

Każdy punkt obsługi klienta w dowolnej instytucji powinien mieć na wyposażeniu stojak reklamowy. Trudno też wyobrazić sobie ekspozycje firm organizowane podczas targów, wystaw, konferencji, eventów bez użycia stojaków reklamowych.

Dlaczego warto korzystać ze stojaków reklamowych?

Reklamowanie działalności firmy za pomocą reklam ma na celu podniesienie sprzedaży. Dzięki stojakom można dotrzeć z informacją do szerokiego grona klientów, którzy nie znają produktów firmy, a jeśli nawet o nich słyszeli, to nie mieli okazji ich zobaczyć czy wypróbować. Dzięki stojakom reklamowym można pokazać to, co w firmie najlepsze, najciekawsze, nowe.

Czy wygląd stojaka ma znaczenie?

Stojaki służą wyróżnieniu produktu spośród setek podobnych. Jeśli zakupimy odpowiedni ekspozytor i dobrze wkomponujemy go w przestrzeń, to na pewno nie pozostanie on elementem niezauważonym. Jeśli sam stojak swoim kształtem, kolorem, układem półek przyciągnie wzrok przechodnia, to jest wielce prawdopodobne, że położone na stojaku towary, materiały reklamowe czy informacyjne też skupią uwagę potencjalnego klienta.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Stojaki reklamowe.

Author

Comments are closed.

Pin It https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ ozrodlo.com.pl https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/