Wiele osób decyduje się na to, aby na stałe porzucić Polskę na rzecz innych krajów. Długa, legalna praca za granicą sprawia, że nasi rodacy zyskują prawo do tego, aby postarać się o różnego rodzaju zasiłki na rodzinę. W Holandii można uzyskać za to zorgtoeslag.

Zorgtoeslag – co to jest?

Słowem wstępu, należy powiedzieć, że osoby, które legalnie pracują za granicą muszą rozliczać się tam z podatku dochodowego. Podobnie, jak to jest w Polsce. Aczkolwiek zasady takich rozliczeń za granicą mogą być zupełnie inne. Jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć, jak to jest w Holandii, musi zgłosić się do tamtejszego urzędu skarbowego. To właśnie on odpowiedzialny jest m.in. za zorgtoeslag, czyli za dofinansowanie do obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii. Nieco skomplikowane. Ale tylko pozór na pierwszy rzut oka. Warto być świadomym praw, jeżeli ktoś decyduje się na to, aby na stałe pracować zarobkowo w Holandii.

Dodatkowe pieniądze dla każdego

Aby pozyskać takie dofinansowanie, nie można przekroczyć 30 000 euro rocznie, jeżeli chodzi o zarobki. Aby otrzymać te pieniądze, należy wnioskować o dofinansowanie do obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii. Dzięki temu można otrzymać nawet do 780 euro rocznie. Niemałe pieniądze, które są w stanie podreperować budżet rodzinny. O tego typu dofinansowanie mogą wnioskować nawet takie osoby, które nie posiadają stałego meldunku w Holandii – co wśród Polaków jest nawet zwyczajową sprawą. Wniosek można złożyć samodzielnie, w urzędzie lub można tego dokonać online. 

Author

Comments are closed.

Pin It https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ etastonoga.pl