Depilacja laserowa jest jedyną metodą pozwalającą na permanentne usunięcie odrastających włosów z określonej części ciała, która poddawana jest zabiegowi. Inne metody mechaniczne – z użyciem maszynek jedno lub wielorazowych, wosku, czy też pianki to metody czasowe. Często u niektórych osób muszą być powtarzane każdego dnia co przekłada się na utratę czasu i pieniędzy.

Jak działa zabieg depilacji laserowej?

Wiele osób zastanawia się jak światło pochodzące z lasera może sprawić, że w bezpieczny sposób włosy już nie wyrosną.

Wszystko opiera się niejako o fizjologię człowieka oraz prawa fizyki. Laser emituje światło o określonej długości fali. Jej długość zależy od indywidualnych parametrów klienta takich jak jasność włosów czy karnacja. Po przeprowadzeniu analizy każda doświadczona osoba ustawia laser na określoną długość fali i naświetla dane miejsce – na przykład okolice bikini przez określony czas. To od kilku do kilkunastu minut na jeden zabieg. Energia świetlna zostaje wyłapana przez melaninę – barwnik skóry każdego człowieka. W procesie termogenezy przekształca ona energie świetlną w cieplną i nagrzewa swoją strukturę. Nagrzana melanina uszkadza cebulki włosowe odpowiedzialne za wytworzenie włosów. Uszkodzona cebulka nie posiada możliwości do regeneracji, więc proces jest permanentny i nieodwracalny co tak naprawdę jest celem całego zabiegu.

Zobacz: depilacja laserowa kraków 

Jednak aby wszystko zaszło efektywnie zabieg musi być powtarzany kilkukrotnie. Nie wystarczy jedna wizyta; z reguły są to od 4 do 8 wizyt. Decydując się na zabieg depilacji laserowej warto jest zakupić od razu cały pakiet – w ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu.

Depilacja laserowa – Kraków

Kraków jest jednym z większych miast Polski. Stąd znajduje się w nim sporo sprawdzonych salonów depilacyjnych dobrej jakości. Depilacja.pl to sieć salonów, która znajduje się między innymi w Krakowie – warto udać się do sprawdzonej i doświadczonej firmy. Wtedy uzyska się pełen profesjonalizm i pewność co do świadczonych usług. 

Author

Comments are closed.

Pin It