Podkładka to coś, co chroni powierzchnię, ale też może mieć walory estetyczne, nieco ozdobić pomieszczenie, np. biuro czy jadalnię. Podkładka (mata) dowolny kształt – dostępne opcje. Jakie są najczęściej spotykane rodzaje podkładek? Gdzie się nam przydadzą?

Podkładka (mata) dowolny kształt – na i pod biurko

Mata na biurko ochroni nasz mebel przed ewentualnymi zarysowaniami (np. wynikającymi z przesuwania przedmiotów), zalaniem napojami czy zabrudzeniami. Łatwo będzie ją wymyć, np. wilgotną chusteczką. Przecierać ją można nawet codziennie. Może być ozdobna, kolorowa bądź przezroczysta. Możemy też coś na niej napisać markerem, np. numer telefonu, który musimy mieć zawsze pod ręką. To rozwiązanie ma więc sporo walorów praktycznych.

Warto zwrócić uwagę również na matę, którą umieszcza się pod biurkiem, a konkretniej pod krzesłem na kółkach. Kółka te mogą rysować podłogę, gdy przesuwamy krzesło, wstając od biurka. Przezroczysta mata nie będzie rzucać się w oczy, a pozwoli nam uniknąć wymieniania podłogi. Mata w fantazyjnym kształcie i kolorze ozdobi pokój gracza czy osoby, która pracuje z domu.

Podkładka (mata) dowolny kształt – na stół

Gorące talerze mogą zostawiać ślady na drewnianym stole bądź pobrudzić obrus. Chcąc tego uniknąć, warto zainwestować w podkładki pod talerze. Ich kolor i kształt powinien pasować do naszego wystroju. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele opcji – zestawy świąteczne, z różnych materiałów (nawet lniane czy drewniane), w różnych kształtach (prostokąt, okrągłe, fantazyjne) i praktycznie w każdym kolorze.

Warto mieć w domu kilka (np. trzy) zestawy podkładek pod talerze, na różne okazje czy do różnych obrusów. Ten na zimę może pasować do choinki, a letni może być w stylu boho. Tym sposobem będziemy nieco zmieniać wygląd stołu, ale też zadbamy o mebel.

Podkładka (mata) dowolny kształt – na stolik kawowy/ławę

Na naszej pięknej, szklanej bądź drewnianej ławie, pijamy z gośćmi kawę czy herbatę oraz stawiamy kubki. Naczynia te mogą zostawiać ślad (w postaci kółek) na meblu. Chcąc tego uniknąć, warto mieć w domu zestaw podkładek pod szklanki (bądź kilka zestawów, które dopasowuje się do okazji czy pory roku). Maty pod szklanki mogą pasować do tych pod talerze, by móc używać ich wszystkich w jadalni.

Podkładki te można przechowywać w szafce bądź na widoku, w ładnym pojemniczku. Mogą mieć klasyczny, okrągły bądź kwadratowy, kształt. Dostępne są też bardziej fantazyjne alternatywy, np. kształt słońca, śnieżynki. Tak naprawdę, nie potrzeba nam nic innego, by stolik ładnie wyglądał, ewentualnie np. jedna świeca.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.maximat.pl/p919,czarna-mata-podkladka-na-zamowienie-dowolny-ksztalt-cena-za-1m2.html.

Author

Comments are closed.

Pin It