ozwiązywanie konfliktów w rodzinie bywa szczególnie ciężkie w związku z dużym zaangażowaniem emocjonalnym obu stron. Bardzo często do osiągnięcia porozumienia niezbędne jest chłodne spojrzenie z boku, i opinia poparta znajomością prawa rodzinnego i opiekuńczego. Radca prawny jest w stanie znaleźć uczciwe rozwiązanie z poszanowaniem praw obu stron. Sprawdź jakie usługi oferuje kancelaria radców prawnych i kiedy warto zgłosić się o pomoc.

Co reguluje prawo rodzinne i opiekuńcze?

Prawo rodzinne i opiekuńcze to zbiór przepisów dotyczących wszystkich członków rodziny, regulujące zarówno kwestie majątkowe, jak i obyczajowe. Jego zapisy znajdziemy w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym, a także w wielu ustawach szczegółowych. Jego podstawowe pojęcia dotyczą adopcji, władzy rodzicielskiej kurateli, obowiązku alimentacyjny opieki nad dzieckiem oraz praw i obowiązków małżeńskich.

 

W przypadku jakichkolwiek sporów związanych z powyższymi zagadnieniami warto skorzystać z pomocy specjalistów doskonale znających prawo rodzinne Wrocław. Kancelarie radców prawnych posiadają wykwalifikowane kadry doskonale orientujące się w przepisach z danej dziedziny prawa. To nieocenione wsparcie w ciężkich sytuacjach życiowych jakimi są rozwody.

W czym jeszcze może pomóc radca prawny?

Kancelarie radców prawnych świadczą usługi prawne zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Chcesz założyć firmę? Warto skonsultować najlepsze warunki. Toczysz spór z pracodawcą? Dowiedz się jak wyjść korzystnie z takiej sytuacji. A może starasz się o alimenty? Zgłoś się a pomożemy uzyskać pieniądze chroniąc jednocześnie Twoje dziecko. Jak widzisz zakres usług jest bardzo szeroki – najlepiej skontaktować się z kancelarią i przedstawić swoją sytuację a na pewno zostanie ona rozpatrzona.

 

Radca prawny Wrocław to szansa na uzyskanie pomocy z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, prawa pracy oraz prawa rodzinnego. Jeżeli potrzebujesz wsparcia to zgłoś się do profesjonalistów i zasięgnij rady osób doskonale orientujących się w aktualnych przepisach i mających ogromne doświadczenie w rozwiązywaniu trudnych sporów i nieporozumień. Decydując się na usługi radcy prawnego zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów poświęconych na analizowanie zapisów prawnych. 

Author

Comments are closed.

Pin It