Towarzystwo ma zawsze w zanadrzu dobrą ofertę, jeżeli chodzi o ubezpieczenie OC. Niezależnie od tego, na jaką dokładnie firmę się spojrzy. Kwestia tylko tego, ile dokładnie trzeba będzie zapłacić za taką ochronę ubezpieczeniową.

Ważne czynniki

Na wysokość składki wpływ ma kilka czynników. Ich znaczenie jest niebagatelne, ponieważ biorą je pod uwagę wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe. Mowa tutaj o takich kwestiach, jak:

  • wiek kierowcy,
  • czas posiadania prawa jazdy,
  • historia ubezpieczeniowa.

Tak, jeżeli chodzi o ubezpieczenie OC można liczyć na korzystne zniżki – o ile do tej pory kierowca nie sprawował żadnych problemów na drodze. Tzn. nigdy nie doprowadził do żadnej kolizji drogowej. Może się bowiem okazać, że tak starannie wypracowane zniżki przez wiele lat znikną, ponieważ dojdzie do jednej, małej kolizji drogowej. Pracę na zniżki będzie trzeba rozpocząć od samego początku.

Ubezpieczenie OC a wysokie ryzyko drogowe

Tzn. czy kierowca będzie narażony na to, że częściej może doprowadzić do wypadku, czy też nie. Mowa tutaj chociażby o wielkości miejscowości, gdzie dana osoba zamieszkuje. Na małych wsiach takie ryzyko jest naprawdę minimalne. W szczególności, jeżeli ktoś zamieszkuje “w szczerym polu”. Ryzyko jest zdecydowanie większe, jeżeli chodzi o duże miasta. Za “bezpieczniejszych” kierowców, którzy mogą liczyć na niskie ceny w przypadku OC, uważa się ojców/matki dzieci. To prawda, że takie osoby zachowują się zdecydowanie pewniej na drodze, dzięki czemu ryzyko wystąpienia szkody jest niewielkie. 

Author

Comments are closed.

Pin It