Niemiecka kasa rodzinna dba o swoich rodaków, wypłacając im Kindergeld. Zresztą, dba ona nie tylko o swoich obywateli, ale również o inne osoby, które legalnie są zatrudnione w Niemczech. W tym również Polaków, którzy m.in. w kraju za Odrą często prowadzą własną firmę.
Co należy wiedzieć o Kindergeld?
Może na co dzień się nikt tym nie chwali, ale wielu Polaków otrzymuje niemiecki zasiłek rodzinny. Czy to faktycznie warto się o niego starać? W szczególności, że polski rząd również umożliwia pozyskanie zasiłku. Aby stwierdzić, czy opłaca się postarać o niemiecki zasiłek rodzinny, należy powiedzieć o jakie kwoty tak naprawdę się “walczy”. Dro grudnia 2020, zasiłek na pierwsze i drugie dziecko wynosił 204 euro. W tym samym okresie, zasiłek na trzecie dziecko wyniósł 210 euro, a na czwarte i każde kolejne 235 euro. Jak więc widać – tak naprawdę są to niebagatelne sumy pieniężne – w szczególności, jeżeli ktoś będzie chciał wspominać o polskim dofinansowaniu na rodzinę.
Dla kogo niemiecki zasiłek rodzinny?
Na jakie dzieci przysługuje Kindergeld? Chyba jedna z najważniejszych kwestii, którą należy omówić. Otóż, jest to zasiłek, który przysługuje na każde uczące się dziecko do osiemnastego roku życia. Wyjątkiem są dzieci, które przekroczyły osiemnasty rok życia, ale nadal się uczą. Wtedy ten zasiłek może zostać przyznany aż do 25 roku życia. Niemiecki zasiłek rodzinny przyznawany jest również wtedy, jeżeli lekarz orzekł niepełnosprawność dziecka zanim ukończyło ono 18 rok życia.
Comments are closed.